w

Among Us zaczęło banować cheaterów z prostym komunikatem “proszę przestań”

Od wczoraj cheaterzy w Among Us są banowani i to całkiem skutecznie.


Wszystkie produkcje, które osiągają niespodziewany sukces mają podobny problem. Działo się to w przypadku Fall Guys, dzieje się i teraz w Among Us. Chodzi tutaj oczywiście o cheaterów, którzy potrafią zepsuć całą grę, marnując kilku osobom kilkanaście minut.

Oszukiwanie w Among Us nie było do tej pory w żaden sposób karane. To się jednak zmieniło.

Cheaterze, proszę przestań

Nieuczciwi gracze od wczoraj widzą taki sam komunikat informujący ich o nałożonym banie. Pod spodem pojawia się mała prośba bezpośrednio od deweloperów.

Nie wiadomo póki co, czy bany są permanentne, czy może działają tylko czasowo. Na pewno nie ma mowy o blokadach całego sprzętu komputerowego w taki sposób, w jaki działa to przykładowo w Valorancie, czy Fortnite. Tam, jeżeli ktoś zostanie przyłapany na oszustwie, to musi zmieniać swój internet i wymieniać wszystkie części w komputerze, co zazwyczaj sprowadza się do kupienia nowego.

W tym momencie wygląda to tak, jakby były to bardziej ostrzeżenia. Zbanowane osoby mogą bowiem kupić nowe konto i tam zacząć oszukiwać. Skala cheatów jest tak duża, że część pewnie nadal pozostała niewykrywalna.

To jednak dobry początek. Innersloth obiecywało się zająć tą sprawą i rzeczywiście dotrzymuje słowa. Od momentu osiągnięcia dużej popularności w Among Us wprowadzono kilka bardzo ważnych funkcji, poprawiono serwery i zaczęto banować cheaterów. To naprawdę dobre tempo prac.