w

Do Among Us zostanie wprowadzony system znajomych i nowa mapa i więcej

Among Us otrzymało kilka dni temu nową aktualizację, wprowadzającą między innymi anonimowe głosowanie, czy możliwość ukrycia paska z zadaniami. To jednak nie koniec nowości.


Ostatnia aktualizacja wprowadziła funkcje, o które gracze prosili najbardziej. Deweloperzy wiedzą jednak, że nie mogą się teraz zatrzymywać i muszą dodawać kolejne nowości. Póki co wiadomo o czterech nadchodzących zmianach.

Czego się spodziewać po kolejnych tygodniach w Among Us?

Twórcy przede wszystkim chcą zająć się cheaterami. Przypomnijmy, że ci są obecnie w stanie:

  • Likwidować przeciwników na całej mapie
  • Szybciej chodzić
  • Otrzymywać od razu informację o tym, kto jest Impostorem
  • Zmniejszać, lub usuwać cooldowny

System antycheat jest więc niesamowicie ważny i zostanie wprowadzony już niedługo. W tym momencie jest zdecydowanym priorytetem. Podobnie jest z systemem znajomych. Jak czytamy w oficjalnych komunikatach, wkrótce pojawi się możliwość dodawania do znajomych, komunikacji z nimi etc. Na to jednak będzie trzeba trochę poczekać.

Na pewno gracze mogą się spodziewać także mapy, inspirowanej przede wszystkim kreskówkową postacią – Henrym Stickminem. Póki co wiadomo o tym bardzo niewiele i można się domyślać, że mapa jest na wczesnym etapie projektowania.

Na koniec deweloperzy chcą usprawnić funkcjonowanie serwerów, które w określonych godzinach potrafią się zawieszać i resetować. Tutaj postępy gracze powinni widzieć z dnia na dzień.

Kiedy spodziewać się aktualizacji? Raczej jest to kwestia kilku tygodni, niżeli kilku dni. Po drodze mają być wprowadzane pomniejsze zmiany, związane z interfejsem, czy gameplayem. Na mapę, system znajomych, czy antycheata będzie trzeba poczekać przynajmniej te kilkanaście dni.