w

Gamebreaking błąd w Among Us, który rujnuje gry. Impostorzy stają się niewidzialni

Among Us cierpi na kilka błędów. Część z nich jest nawet zabawna i nieszkodliwa, jednak istnieją takie, które mogą zniszczyć rozrywkę.


Wiele glitchów w Among Us, które się pojawiły, było stosunkowo nieszkodliwych. Świetnym przykładem jest tutaj możliwość skłonienia zwierzaka do chodzenia po wewnętrznej stronie ścian.

Jest to coś, co ma niewielki wpływ na rozgrywkę, ale jest zabawne dla społeczności graczy. Mimo to gra zawiera także problemy, które mogą popsuć zabawę użytkowników i mowa tutaj chociażby o usterce związanej z niewidzialnością impostora.

Na czym polega błąd?

Usterka niewidzialności impostora pozwala na ominięcie głosowania przy awaryjnym spotkaniu i niewidocznie dla wszystkich zbadanie statku. Później stajemy się zupełnie niewidzialni dla innych graczy aż do eliminacji innej postaci. Jej działaniu można dokładnie przyjrzeć się na poniższym materiale wideo:

Aby aktywować glitch w publicznym lobby, impostor musi wejść do kanału wentylacyjnego w momencie zwołania spotkania alarmowego lub znalezienia ciała.

Ma to oczywiście nieskończone konsekwencje dla uczciwości gry, zasadniczo pozwalając oszustom wybierać samotnych członków załogi bez szansy dla nich na uniknięcie tego. Chociaż może to być świetna zabawa dla każdego, kto ma szczęście zostać impostorem, to z pewnością nie jest to takie zabawne dla członków załogi.