w

Ile będzie kosztować nowa mapa w Among Us? Pierwsze ujęcie i wszystkie dotychczasowe informacje

Już kilka tygodni temu informowaliśmy, że oprócz The Airship, powstaje również druga mapa. Od tamtej pory przybyło nieco informacji, więc warto odświeżyć temat.


W związku z bardzo długim procesem tworzenia nowych map i ogólnie dodawania nowości do Among Us, grupa popularnych youtuberów i streamerów postanowiła zrobić własną lokację. Głównym wykonawcą ma być 5up, mający blisko 700 tysięcy subskrypcji.

W tym momencie o jego mapie wiadomo już całkiem dużo, co sprawia, że mówi się o niej zdecydowanie więcej, niż o The Airship. Dlaczego? Przedstawia bardzo ciekawy koncept widzenia przez podłogę. Jak to działa?

Mapa 5up w Among Us

Mapa jest ponoć na ostatnim etapie tworzenia. By na niej zagrać, będzie trzeba niestety zapłacić. Wszystko dlatego, że twórcy poświęcili na nią ogromną ilość czasu i środków. Można się jednak spodziewać, że gdy wyjdzie, to ponownie na Twitchu będzie jeden wielki szał na Among Us.

W Polsce jest bardzo mało informacji na ten temat, natomiast za granicą wszyscy czekają z niecierpliwością na zobaczenie podwodnej łodzi – to właśnie nią ma być inspirowana lokacja. Cena mapy nie jest jeszcze znana, ale raczej nie należy się spodziewać, że będzie jakaś wysoka.

Co wiadomo o samej mapie? Tyle, że będzie miała dwa piętra, które mają na siebie wpływać w konkretny sposób. To, co widzicie u góry, to pierwsze ujęcie z podziału na górne i dolne piętro. Co w tym takiego niezwykłego?

Według tego, co mówią twórcy, osoby na dole będą widzieć, że ktoś jest na dole, ale nie będą mogły zobaczyć dokładnie kto. Będąc na górze również wprowadzony ma zostać jakiś dodatkowy element niewiedzy. Mapa ponoć jest już na ostatnim etapie produkcji i przechodzi wewnętrzne testy. Można się więc spodziewać, że wyjdzie w ciągu najbliższych tygodni. Konkretna data nie jest jeszcze znana.