w

Jak będzie wyglądała przyszłość Among Us? Nad czym aktualnie pracują twórcy?

Among Us dopiero teraz nabiera rozpędu. Gra osiągnęła sukces na kilka miesięcy po jej wydaniu, co mocno wpłynęło na plany wydawnicze. Na czym skupiają się teraz twórcy?


Produkcja InnerSloth w ostatnim czasie stała się niesamowicie popularna, co postawiło studio przed naprawdę trudnym zadaniem. Zespół nie był przygotowany na to, by wydawać kolejne aktualizacje do pierwszej części gry i wszyscy skupiali się głównie na opracowywaniu Among Us 2.

Plany się oczywiście zmieniły i teraz wiemy, że “jedynka” będzie główną produkcją, jaka ma otrzymywać stałe wsparcie. Co to oznacza?

Jakie nowości pojawią się w Among Us?

Na pewno można się spodziewać nowej mapy. To jedna z głównych rzeczy, jakimi zajmują się deweloperzy. W tym momencie opracowywany jest układ i zadania. Twórcy pokazują, jak wygląda proces tworzenia tego typu rzeczy.

To pierwsza wersja zadań, które już pojawiły się w grze. A tak prezentuje się szkic mapy Polus:

Usprawniany jest proces przenoszenia pomysłów do gry, co jest obecnie jednym z priorytetów. Wiadomo, że w Amongu każda, nawet najmniejsza rzecz musi być najpierw narysowana.

Co jeszcze powstaje?

  • Nowe przedmioty kosmetyczne
  • Możliwe cotygodniowe wyzwania
  • Poprawa optymalizacji
  • Wprowadzenie systemu antycheat
  • Dodanie nowych zadań
  • Wprowadzenie większej ilości opcji, o które prosi społeczność

W jakiej kolejności to będzie się działo? Tego niestety nie wiadomo. Można się jednak domyślać, że w tym momencie InnerSloth zatrudnia nowe osoby, które zajmą się tym, z czym oryginalny skład studia miał problemy.

Wiemy oficjalnie, że system antycheat działa i dostaje na bieżąco nowe aktualizacje. To on zaprzątał głowę deweloperów w ostatnich dniach.

W następnej kolejności graczy czeka optymalizacja, być może wyzwania i oczywiście znacznie więcej opcji, pozwalających na tworzenie własnych trybów gry czy większe dostosowanie map etc.