w

Jakim cudem da się grać w 100 osób jednocześnie w Among Us? Na czym to polega i jak to się robi?

Jeszcze nie tak dawno temu, granie w 100 osób w Among Us było tylko konceptem. Teraz to już rzeczywistość.


Granie w 100 osób w Among Us do tej pory było raczej memem, czymś, co nadawało się jedynie do nagrań na Youtube i TikToka. Coraz więcej osób zaczyna jednak tworzyć lobby liczące po 20, 30, 40 osób i rzeczywiście jest to w miarę grywalne.

Wymaga jednak instalacji specjalnej wersji gry, posiadającej już wgrane modyfikacje. Mody oczywiście do pobrania są z internetu, natomiast trzeba na nie uważać. Niektóre z nich mają za zadanie wgrać na komputery graczy szkodliwe oprogramowanie.

Among Us na 100 osób

Interesując się Amongiem, na pewno widzieliście na Youtube filmy z 100 osobami w jednym lobby. W jaki sposób jest to zrobione? To specjalne, zmodyfikowane wersje gry, udostępniane na Discordach związanych z youtuberami.

Czy warto szukać tych modów? Niekoniecznie. Twórcy widzą, że jest coraz większe zainteresowanie tego typu modyfikacjami i już teraz nieoficjalnie wiadomo, że limit 12 osób zostanie zwiększony.

Jeżeli zależy Wam jednak na wypróbowaniu tego, to w opisach filmów na Youtube są linki do serwerów Discord, na których można pobrać tę specjalną wersję Amonga. Nadal jednak nie będziecie mogli grać tak z przykładowo całą swoją klasą. Na serwerze DC czytamy:

Warto wspomnieć, że granie w ten sposób to czasowe eventy, związane z konkretnymi youtuberami. Najpierw trzeba u nich osiągnąć 5 poziom na Discordzie, a następnie pobrać specjalną wersję korzystając z tutoriala.

Wszystko to jest bardzo ograniczone. Oznacza to tyle, że sami nie będziecie prawdopodobnie w stanie hostować takiej gry, przynajmniej na ten moment.