w

Nicki graczy z Among Us będą automatycznie zmieniane na nazwy dobranych kolorów?

W sieci pojawiła się głośna informacja o planach, jakie ma InnerSloth względem nicków graczy.


Among Us ma jeszcze kilka problemów, które zostaną niedługo rozwiązane. Chodzi tutaj przede wszystkim o cheaterów i oszustów. Oszustwa nie muszą jednak polegać tylko i wyłącznie na szybszym poruszaniu się, czy automatycznym wykrywaniu Impostorów.

Oszukiwać można także specyficzną nazwą postaci, która według graczy często jest także obraźliwa. Dlatego pojawiła się informacja o tym, że InnerSloth pójdzie w ślady Mediatonic i Fall Guys.

Obraźliwe i szkodliwe nicki powinny zostać usunięte?

W tym momencie, gdy ustawi się “niewidoczny” nick, to gracz dostaje informację o braku możliwości ustawienia takowego. Społeczność z powodzeniem obchodzi ograniczenia, a i często stosuje obraźliwe nazwy.

Dlatego bardzo głośno zrobiło się o pomyśle, który automatycznie zmienia wszystkie nicki graczy w publicznych lobby na kolory. Nie ma więc możliwości, że ktoś ustawi sobie ofensywną nazwę. Źródła informacji o tym, że InnerSloth planuje coś takiego nie sposób znaleźć. Jest jednak kilka koncepcji, które sugerują nie tyle automatyczną zmianę, co opcję w menu, która pozwalałaby pozbyć się obraźliwych nazw.

“Zamień nazwę na kolor”

Wydaje się, że to najlepsze rozwiązanie, które nie jest inwazyjne. Kto chce, ten mógłby sobie to ustawić. Nie wiadomo jednak, jak podchodzą do tego deweloperzy i czy przystaną na propozycję graczy.

Fall Guys przechodziło przez to samo, deweloperzy postanowili tam nie wprowadzać filtrów wulgaryzmów, a po prostu dać gotowy zestaw nazw, z których można korzystać.