w

Nowy tryb w Among Us. Na czym polega i jak grać w “Hide and Seek” wymyślonym przez graczy?

Gracze stworzyli swój własny tryb w Among Us, który na pewno warty jest przetestowania w gronie znajomych.


Deweloperzy Among Us doskonale zdają sobie sprawę z tego, że muszą wprowadzać dodatkowe funkcje i sposoby na zabawę. Póki co to społeczność jest w tym temacie aktywniejsza i sama organizuje sobie różne formy rozrywki.

Jedną z najpopularniejszych odmian Amonga jest w tym momencie tryb o nazwie “Hide and Seek”. O co w nim chodzi?

Hide and Seek w Among Us

W tryb najlepiej grać ze znajomymi, gdyż wymaga pewnych ustaleń. Co ciekawe, do Hide and Seek powstały już specjalne społeczności, które ponoć pomagają nawet deweloperom podpowiadając, jakie jeszcze tryby można by było wprowadzić.

Jak grać?


Zasady są stosunkowo proste. Na początku gry zwoływane jest zebranie, gracze ujawniają kto jest Impostorem. W głosowaniu oczywiście na nikogo się nie głosuje, by gra trwała dalej.

Zadaniem Crewmatów jest po prostu schowanie się w czasie do 15 sekund. Impostor ma ichznaleźć przed tym, jak ci wykonają wszystkie zadania.

Po zlikwidowaniu nadal można robić zadania, oczywiście całość trzeba ukończyć przed tym, jak Impostor wszystkich dobije.

Są dwa warianty ustawień gry. Jeden podstawowy i drugi bardziej wymagający. To, który z nich wybierzemy zależy tylko od dogadania się między sobą.

Zasad nie ma zbyt wiele. Nie można zgłaszać ciał, organizować spotkań, czy głosowań. Impostor nie może korzystać z wentylacji, sabotaży, czy zamykać drzwi. Zakazane jest też używanie kamer, “admina” i innych elementów mogących zdradzić pozycję graczy.