w

Rosną kontrowersje wokół Among Us. Chodzi o nominacje do dwóch kategorii i braku tej najważniejszej

Among Us nie wyszło w 2020 roku, natomiast ma szansę zgarnąć tytuł najlepszej gry multiplayer obecnego roku.


W ostatnich dniach bardzo dużo mówi się o Among Us i gali The Game Awards. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych plebiscytów w świecie gier, więc zawsze budzi sporo emocji. Tym razem chodzi o Among Us.

Co ciekawe, ta sprawa jest naprawdę skomplikowana. Głównie dlatego, że różne osoby mają inne problemy z obecnością Amonga na gali.

Czy Among Us nie powinien brać udziału w gali?

W sieci można przeczytać kilka stanowisk naprawdę znanych osób, które uważają, że Among nie powinien być brany pod uwagę podczas gali. Wszystko dlatego, że produkcja stworzona przez InnerSloth wyszła w 2018, a nie 2020 roku. Warto jednak wspomnieć, że The Game Awards nie ogranicza się do produkcji, które swoje premiery miały w konkretnym terminie.

“Game Awards uznaje, że wiele gier to usługi, które z czasem ewoluują dzięki nowej zawartości, funkcjom i ulepszeniom. Gry wydane w poprzednich latach kwalifikują się do wszystkich kategorii nagród, o ile jury uzna, że ich włączenie jest zasługą ze względu na nową zawartość, ulepszenia lub aktualizacje usług.”

Można więc stwierdzić, że Among Us dopiero w 2020 roku zyskał popularność ze względu na aktualizacje. Tyle że tak nie było. Tutaj zaważyło coś innego, niżeli DLC z przedmiotami kosmetycznymi.

Dlatego wiele osób ma problem z tym, że gra jest nominowana w dwóch kategoriach:

  • Najlepsza gra mobilna
  • Najlepsza gra multiplayer

Co zabawne, kontrowersje budzi też coś zupełnie odwrotnego do pierwszych zarzutów. Gracze pytają, dlaczego, skoro Among Us jest już nominowany w dwóch kategoriach, to nadal nie ma szans na ten najważniejszy tytuł gry roku?

Jedni się spierają, że produkcja nie powinna być w ogóle brana pod uwagę w plebiscycie, kolejni komentują, że brak Among Us w kategorii “Gra roku” jest krzywdzący dla pracy, jaką wykonało InnerSloth na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Przypomnijmy, że 10 grudnia właśnie podczas wstępu do The Game Awards ujawnione zostaną następne nowości, jakie pojawią się w Among Us. Wstępnie ma to być nowa mapa i funkcja kont.