w

Spełnia się najgorszy scenariusz dla Among Us? Jak wygląda oglądalność i ilość graczy?

InnerSloth liczyło, że ilość wprowadzonych nowości przyciągnie graczy na nowo. Czy to się udało? Ile osób w tym momencie gra i jak to może wyglądać dalej?


Wbrew pozorom, Among wcale nie radzi sobie na dzień dzisiejszy najgorzej. Z pewnością nie jest to powrót, jaki wymarzył sobie InnerSloth, ale pod względem liczby graczy studio nie ma powodów do narzekania.

Jeżeli chodzi o oglądalność, tutaj sprawa prezentuje się dużo gorzej. Among Us w tydzień straciło ponad 44% swojej oglądalności na Twitchu.

Among Us po blisko dwóch tygodniach od wydania nowej mapy

Pierwszy tydzień po wypuszczeniu nowej mapy był bardzo mocny. Teraz jednak zaczynają się pojawiać problemy z utrzymaniem popularności. Na polskim Twitchu Among Us w ostatnich 7 dniach był na 18. pozycji. Na świecie jest jeszcze gorzej, gdyż produkcja InneSloth zamyka TOP 20.

Jeżeli chodzi jednak o liczbę graczy, to tutaj jedyne dane, jakimi można dysponować to te pochodzące ze Steama. Prezentują się one następująco:

Tutaj ewidentnie widać, że gracze nadal dopisują, choć przyrostów jest coraz mniej. Początkowo było to 130 tysięcy, potem powoli zaczęło to spadać. Nadal jednak peaki wynoszą ponad 70 tysięcy osób, więc nie można powiedzieć, by produkcja InnerSloth już umierała.

Among Us jest bardzo mocne na zagranicznym Youtube. W Polsce nie wygląda to już tak świetnie, ale kilka kanałów nadal nagrywa kontent z tego tytułu. Większość youtuberów sprawdziła tylko, czy nadal jest zainteresowanie i powoli uciekają do Minecrafta lub innych gier z większą popularnością.