w

Twórcy Among Us przyznają, że są wypaleni. Na początku tego roku chcieli zupełnie zrezygnować

Do graczy dotarły bardzo złe informacje odnośnie InnerSloth. Co dokładnie wiadomo?


Artyści i oryginalni założyciele InnerSloth udzielają wywiadu jednemu z popularnych youtuberów powiedzieli wprost, że są wypaleni. Marcus Bromander, współzałożyciel studia, wspomina, że chciał wręcz zupełnie zrezygnować z tworzenia Among Us.

„Było trochę na początku roku, kiedy wiele negatywnych komentarzy naprawdę zaczęło do mnie docierać i – w połączeniu z przytłaczającymi uczuciami – pomyślałem po prostu: Nie, nie chcę już nad tym pracować, mam dość.”

Ogromny sukces spotkał się z bardzo dużymi oczekiwaniami, na które InnerSloth nie było przygotowane. Zachodzi więc pytanie, dlaczego projektu nie sprzedano? Niestety, to pozostanie tajemnicą.

InnerSloth było i jest wypalone

Z wypowiedzi deweloperów i artystów wynika jedno: są bardzo zmęczeni, niektórzy z nich przez sytuację na świecie i bardzo ciężką pracę rzadko widują się ze swoją rodziną.

“Było ciężko, bo przez cały ten czas nie mogliśmy spotkać się z przyjaciółmi i rodziną. Będąc tak zmęczona pracą, nie mogłam nawet odwiedzić rodziny podczas pandemii i musiałam spędzać wakacje sama… To był zdecydowanie najtrudniejszy czas.” – mówiła Liu, praktycznie płacząc.

Z ponad 20-minutowej rozmowy można wyciągnąć kilka wniosków. Mało kto ma czas oglądać całość, więc standardowo:

  • Among Us 2 nie powstanie, wszystkie funkcje zostaną wprowadzone do Among Us – z tym że jeszcze tego nie zrobiono i zajmie to sporo czasu.
  • Ogromna presja nie pomaga, InnerSloth nie ma jednak ambicji do tego, by wracać na szczyt, nie ma ku temu większego powodu, bowiem ich gra dalej jest popularna.
  • Wszyscy są mocno zmęczeni, ale jednocześnie dumni, że udało im się dopiąć wydanie gry na inne platformy.

Among będzie wspierany, ale nie należy się spodziewać ani przyspieszenia tempa, ani sprzedania gry większemu podmiotowi. Deweloperzy są zadowoleni z tego, co udało im się osiągnąć i póki co taki stan rzeczy im odpowiada.