w

Apex Legends otrzymało upragnione customy. Jak je otrzymać, jak działają?

Respawn w końcu dodało coś, o co gracze prosili od premiery – customy.


Customy to ważny element praktycznie każdej gry multiplayer. To możliwość tworzenia turniejów, czy rozgrywek tylko dla wyznaczonych osób.

Wczoraj oficjalnie zapowiedziano niestandardowe mecze, dzisiaj wiemy już także, jak mają działać.

Customy w Apex Legends

Według informacji od leakerów, customy mają być na maksymalnie 60 osób. Dodatkowo serwer będzie robił miejsce dla pięciu obserwatorów. Customy nie pozwolą na wykonanie misji, nie będą dawały też punktów XP.

Osoby, które będą miały uprawienia, będą mogły użyć specjalnego kodu do stworzenia rozgrywki. Inni gracze dołączą właśnie za pomocą tego kodu, wpisując go w odpowiednie miejsce.

Administratorzy otrzymają możliwość przydzielenia graczy z góry do wybranych drużyn lub pozwolenie im na samodzielny wybór.

W tym momencie Respawn nie podaje żadnych informacji na temat ewentualnych zapisów do customów. W tym momencie gracze informują, że niektórzy mogą je utworzyć, więc może jest jakaś beta? Trudno jednoznacznie powiedzieć. Tryb turniejowy ma być przeznaczony dla turniejów oraz scrimów profesjonalnych drużyn.

Sytuacja jest jednak rozwojowa, być może partnerzy EA będą mieli możliwość otrzymania customów, jak to ma miejsce chociażby w Fortnite.