w

Apex ma szansę pokonać Fortnite. Oto co musi zrobić!

Reklama

Fortnite trzyma się bardzo dobrze. Apex Legends mimo pierwszej pozycji na Twitch, musi zdobyć jeszcze wielu graczy, by przegonić produkcję Epic Games.

Reklama

Co trzeba zrobić, żeby przeskoczyć Fortnite? Oto 5 najważniejszych filarów rozwoju, które studio Respawn musi zachować, jeżeli chce konkurować z największym Battle Royale na rynku!

1. Dodanie trybów Solo i Duo

Wiemy, że Respawn ma w przygotowaniu te dwa tryby i prawdopodobnie znajdą się one w Apex Legends w ciągu kilku następnych dni, lub tygodni. To zdecydowanie bardzo dobra wiadomość, bowiem są to dwa podstawowe tryby, które po prostu muszą znaleźć się w grze, jeżeli produkcja Apex ma zasiąść na dobre na tronie.

System oznaczeń jest genialny i pozwala na grę z losowymi osobami, ale Apex powinno pokazać swoją siłę dopiero w momencie premiery Solo i Duo.

2. Słuchanie społeczności

Słuchanie graczy bywa zgubne, ale już teraz na forach i reddicie widać masę ciekawych propozycji dodatkowych przedmiotów i mechanik, które mogłyby być wprowadzone. Nie można spełniać wszystkich zachcianek, ale nie ma nic złego w dyskusjach z graczami odnośnie przykładowo balansu jakiejś broni (patrzę na ciebie Mozambique).

Reklama

Znalezione obrazy dla zapytania apex legends mozambique

3. Tworzenie eventów w samej grze

Eventy to coś, co jest ogromnym plusem Fortnite. Start rakiety, meteoryt, wielka kostka, latająca wyspa, w końcu koncert. To są te wydarzenia, które skupiają największą uwagę graczy i przyciągają nowe osoby. W Apex nie może tego zabraknąć.

4. Naprawa i wystrzeganie się błędów

Nie ma nic bardziej denerwującego, niż błędy i bugi uniemożliwiające normalną rozgrywkę. A do takich należą ciągłe i niewytłumaczalne crashe. Respawn musi zadbać o brak błędów, lub wyeliminowanie przynajmniej tych najgorszych.

Na ten moment tytuł nie cierpi na wiele problemów i oby tak pozostało!

5. Ciekawa zawartość w karnecie bojowym

Nie ma co się oszukiwać. Dzisiaj graczy zdobywa się także przedmiotami kosmetycznymi. To bardzo ważne, by developerzy potrafili dostarczyć kreatywne i wyróżniające się skórki oraz inne kosmetyki w Battle Passach. To one mają w końcu napędzać ludzi do zdobywania kolejnych poziomów.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Apex Legends