w

Elitarna kolejka testem przed rankedami w Apex Legends!

Wczoraj informowaliśmy, że w Apex Legends w drugim sezonie pojawi się legendarna kolejka.

Reklama

Respawn trochę się rozszalało z informacjami i dobrze. Wczoraj pisaliśmy, że w 2 sezonie Apex Legends pojawi się legendarna kolejka, która spowoduje grę z najlepszymi graczami – podniesie poziom meczów.

Respawn testuje nowy rodzaj kolejki (matchmakingu). Jeżeli w trakcie eventu znajdziecie się w TOP 5, to zostaniecie dołączeni do kolejki z innymi osobami, które znalazły się w najlepszej piątce.

Dzisiaj wiemy, że to wstęp do rankedów

Twórcy odpowiedzieli na kilka dodatkowych pytań graczy i tak oto wiemy, że będzie to test przed większymi nowościami w temacie rywalizacji. Respawn, podobnie jak Epic nie chce wprowadzać klasycznych rankedów z podziałem na rangi etc. A przynajmniej nie teraz.

RANKEDY W APEX LEGENDS MOGĄ SIĘ POJAWIĆ W PRZYSZŁOŚCI

O wiele bardziej interesuje ich dostosowanie matchmakingu w taki sposób, by gracze trafiali na przeciwników na swoim poziomie. Pierwsze zmiany w postaci elitarnej kolejki mają być wstępem i testem, czy coś takiego w ogóle się przyjmie.

Natomiast developerzy wiedzą, że gracze są przywiązani do formuły rankingowej, gdzie każdy otrzymuje przydział do rangi i walczy o zdobywanie kolejnych poziomów rankingowych. Stąd nie wykluczają, że w przyszłości coś takiego się pojawi. Są już pewne plany na to, by pogodzić dwie wizje. Natomiast konkrety mają się pojawić na konferencji EA Play.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Apex Legends