w

L-Star w Apex Legends. Złote bronie, ulepszenia, nowe akcesoria!

Do Apex Legends niedługo trafi nowa aktualizacja. Już dziś poznaliśmy kilka nowości.

Reklama

Na niektóre z nich będziemy jednak musieli poczekać do startu 2 sezonu. To jednak naprawdę niezła zapowiedź tego, co będzie się działo w kolejnych tygodniach.

Nowa broń: nadchodzi L-STAR

Wraz z nowym sezonem do gry trafi L-STAR – rzadki i potężny LKM. To bardzo szybkostrzelna broń, siejąca zniszczenie dużymi pociskami plazmowymi. Podobnie jak Mastiff i Kraber, L-STAR będzie dostępny w zrzutach zaopatrzenia. Możecie uwierzyć nam na słowo – ta broń to prawdziwa bestia.

Unikatowe pociski, którymi strzela L-STAR, są znacznie większe od tych wykorzystywanych przez pozostałe bronie w Apex. Choć z uwagi na ich niską prędkość gracze muszą skuteczniej przewidywać ruchy wrogów znajdujących się w większej odległości, to nie musimy trafiać z idealną precyzją, by L-STAR zadał duże obrażenia.

Niszczycielska potęga plazmy ma jednak swoją cenę – jeśli gracz zbyt długo przytrzyma spust, L-STAR się przegrzeje. Kiedy do tego dojdzie, soczewka wykorzystywana w broni ulegnie zniszczeniu i będzie musiała zostać wymieniona, co zajmuje trochę czasu. Doświadczeni gracze nauczą się kontrolować spust i strzelać przerywanymi krótkimi lub średnimi seriami, co pozwoli broni się schłodzić.

Reklama

L-STAR pojawia się tylko w zrzutach zaopatrzenia (podobnie jak Mastiff i Kraber) i posiada ograniczoną ilość amunicji, która nie może zostać uzupełniona.

Ruszaj na arenę, zgarnij kilka zrzutów zaopatrzenia i daj nam znać, co sądzisz o naszym najnowszym, zaawansowanym technologicznie dodatku do zbrojowni. 

Nowe ulepszenia!

W nowym sezonie chcieliśmy odrobinę wzmocnić sprzęt „z dolnej półki”, zwiększyć sytuacyjną skuteczność rzadziej używanych broni i wprowadzić większą zależność między różnymi rodzajami uzbrojenia. W związku z powyższym zdecydowaliśmy się wprowadzić kilka ulepszeń:

Amunicja dysrupcyjna

Reklama
  • Większe obrażenia zadawane osłoniętym celom.
  • Kompatybilność: Alternator, RE-45.

Amunicja szturmowa

  • Większe obrażenia zadawane nieosłoniętym celom.
  • Kompatybilność: P2020, Mozambique.

Mamy nadzieję, że gracze rozważą te ulepszone pistolety jako taktyczne zamienniki, a nawet świadomie zachowają je do końcowych etapów meczów.

Nowe akcesoria: magazynki energetyczne

Dodaliśmy do gry magazynki energetyczne dla Havoca, Devotion i Triple Take. Ta zmiana powinna zachęcić graczy do częstszego poszukiwania łupów i wprowadzić większą różnorodność. Podobnie jak inne niestandardowe magazynki, magazynki energetyczne zwiększają limit amunicji (na wszystkich poziomach) i skracają czas przeładowania (na poziomie 2. i wyższych).

Wzmocnienia

Ulepszyliśmy pewne mniej popularne bronie, by skuteczniej spełniały swoje role. Możecie się spodziewać wzmocnień takich broni, jak Flatline, P2020, Alternator i Triple Take. Szczegółami podzielimy się w informacjach o aktualizacji sezonu 2.

Gwiazda energetyczna: optymalizacja

Gwiazdy energetyczne od samego początku budziły dość skrajne emocje. Choć teoretycznie pasowały do ogólnego obrazu rozgrywki i świata gry, to nasi gracze czuli czasem, że korzystanie z nich i walka przeciwko nim są nieuczciwe. Postanowiliśmy wprowadzić parę usprawnień:

– Zwiększyliśmy opóźnienie zapłonu z 2,5 do 2,8.

– Od teraz przyklejenie gwiazdy do gracza z pełnym zdrowiem powali go.

– Gracze znajdujący się na granicy pola rażenia nie będą już tracić całej osłony.

Złote bronie

Już niedługo, z okazji rozpoczęcia 2. sezonu, do Królewskiego Kanionu trafi nowy zestaw złotych broni. Ostateczną listę znajdziecie w informacjach o aktualizacji sezonu 2.

Wielkość stosów amunicji w ekwipunku

Gracze Apex Legends muszą znaleźć złoty środek pomiędzy obładowywaniem plecaków amunicją a zbieraniem innych przedmiotów użytkowych, przydatnych w szczególnych sytuacjach. Uznaliśmy, że wielkości stosów pewnych rodzajów amunicji są zbyt duże, dlatego wprowadziliśmy następujące poprawki:

  • Wielkość stosów amunicji do strzelby zmniejszona z 64 szt. do 16 szt. Od teraz gracze będą potrzebować kilku stosów amunicji, by przez dłuższy czas korzystać ze strzelby.
  • Wielkość stosów amunicji energetycznej zwiększona z 60 szt. do 80 szt. (teraz odpowiada lekkiej i ciężkiej amunicji).

Bronie ze zrzutów

Od teraz zawartość zrzutów zaopatrzenia będzie zależeć od aktualnej fazy gry (początkowa / środkowa / końcowa). Przykładowo, w zrzutach w początkowej i środkowej fazie gry znajdziecie więcej Kraberów, za to pod koniec rozgrywki znajdzie się więcej Mastiffów.

Oczywiście od teraz w łupach ze zrzutów możecie znaleźć też plazmowy LKM L-STAR!

Sezon 2. ruszy już 2 lipca!

Zmiany opisane powyżej to jeszcze nie wszystko! Gdy 2 lipca ruszy sezon 2., koniecznie rzućcie okiem na artykuł z informacjami o aktualizacji, by sprawdzić, co jeszcze przygotował nasz zespół.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Apex Legends