w

Respawn wyjaśnia wyzwania, jakie zobaczymy w Apex Legends!

Reklama

Respawn postanowiło wyjaśnić, na czym dokładnie polegają wyzwania, w jaki sposób będą naliczane punkty doświadczenia etc.

Reklama

Developerzy Apex Legends coraz chętniej komunikują graczom, jak dokładnie będzie wyglądać 2 sezon w Apex Legends. Przypomnijmy, że nowy sezon rusza 2 lipca.

W 2 sezonie zobaczymy między innymi nowy system wyzwań.

Informacje z bloga twórców

Z tej strony Lee Horn (Leeeeeee-RSPN), główny manager ds. produktu. Chcę wam opowiedzieć o systemie wyzwań w 2. sezonie przepustki bojowej. Słyszeliśmy wasze opinie na temat systemu postępów w 1. sezonie i stworzyliśmy taki, który umożliwi grającym regularnie osobom czynienie szybszych postępów w przepustce bojowej, bez konieczności „grindowania” i, zmaksymalizuje ich resetowanie wyzwań.

Od początku sezonu 2. będziecie mogli zaliczać codzienne i cotygodniowe wyzwania, co przyspieszy proces zdobywania poziomów przepustki bojowej. Jak wspomnieliśmy poprzednio, staramy się zrównoważyć „czystość” rozgrywki z różnorodnością i frajdą, dlatego żadne z wyzwań tego sezonu nie będzie wymagać szukania pomocy w serwisie YouTube.

Reklama

Ponad połowa cotygodniowych wyzwań zapewni cały poziom przepustki bojowej w ramach nagrody. Pozostałe codzienne i cotygodniowe wyzwania zapewnią GWIAZDKI, które w połączeniu z PD zdobytymi w grze złożą się na wynik w powtarzalnym cotygodniowym wyzwaniu, dającym pełny poziom przepustki bojowej przy każdorazowym ukończeniu. GWIAZDKI to odpowiednik PD dla przepustki bojowej, co oznacza, że nie wpływają na poziom konta.

Codzienne wyzwania

Każdego dnia otrzymasz 3 nowe codzienne wyzwania, wybrane losowo z puli ponad 200. Wyzwania mogą być różne, od zadania 200 pkt. obrażeń w bunkrze po rozegranie 1 meczu jako Lifeline. W zamyśle będą możliwe do zaliczenia podczas krótkiej sesji. Ukończ codzienne wyzwania i zdobądź 3000 GWIAZDEK za każde z nich.

Pula wyzwań będzie resetowana codziennie, dlatego odpalaj grę regularnie, by jak najszybciej zdobywać poziomy przepustki bojowej.

Cotygodniowe wyzwania

Co tydzień otrzymasz zestaw siedmiu nowych cotygodniowych wyzwań. W zamyśle ich ukończenie będzie wymagać kilku sesji, a ich cele mogą być przeróżne, od zdobycia 20 zabójstw jako Gibraltar, Bangalore lub Mirage po złupienie 100 epickich przedmiotów. Cztery z cotygodniowych wyzwań warte są 6000 GWIAZDEK każde (łącznie 24 000 GWIAZDEK), zaś trzy z nich dają pełny poziom przepustki bojowej po ich ukończeniu.

Reklama

Późno zaczynasz sezon? Żaden problem! Będziesz mieć dostęp do wszystkich poprzednich cotygodniowych wyzwań. Jeśli zaczniesz od 3. tygodnia, dostępne będą także wyzwania z dwóch poprzednich (czyli razem 21).

Cotygodniowe resetowane wyzwania

Co tydzień otrzymasz dodatkowy zestaw trzech specjalnych resetowanych cotygodniowych wyzwań. W każdym tygodniu są identyczne i odświeżają się, nawet jeśli nie udało ci się ich ukończyć. Pilnuj ich, aby wycisnąć jak najwięcej dla swojej przepustki bojowej.

  • Ukończenie pięciu codziennych wyzwań zapewnia jeden poziom przepustki bojowej
  • Ukończenie dziesięciu codziennych wyzwań zapewnia jeden poziom przepustki bojowej
  • Zdobycie 9000 GWIAZDEK i/lub PD za grę zapewnia jeden poziom przepustki bojowej
    • Tę misję można powtarzać dowolną liczbę razy w każdym tygodniu.
    • Każde jej ukończenie zwiększa liczbę GWIAZDEK i/lub PD za grę, wymaganych do kolejnego poziomu o 9000, maksymalnie do 54 000. Dla pierwszego poziomu potrzebujesz 9000, dla drugiego 18 000 itd. To wyzwanie resetuje się do 9000 co tydzień.

Mamy nadzieję, że struktura postępów przepustki bojowej w 2. sezonie brzmi o wiele bardziej zadowalająco! Jak zawsze pragniemy podziękować za wsparcie i opinie społeczności, ponieważ stale chcemy rozwijać i udoskonalać Apex Legends.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Apex Legends