w

Tak wygląda lobby przed meczem w Apex Legends. Developerzy odpowiadają!

Reklama

Gracze Battle Royale są przyzwyczajeni do tzw. lobby meczowych. Miejsca, w którym lądują gracze przed rozpoczęciem się meczu.

Reklama

W Apex Legends wybieramy swoje legendy i od razu wchodzimy do właściwego meczu. Okazuje się, że Respawn pracowało nad lobby. Co więcej, wiemy nawet jak to wyglądało!

Meczowe lobby było praktycznie gotowe

Coraz więcej graczy zaczynało zgłaszać, że takie lobby istnieje i czasem pokazuje się przed meczem. Developerzy nie mogli dłużej udawać, że go nie ma i postanowili odpowiedzieć społeczności o co dokładnie chodzi.

Okazało się, że „pokój oczekiwania” faktycznie został przygotowany. Natomiast w trakcie rozwijania gry okazało się, że czasy ładowania na tyle zoptymalizowane, że lobby przestało być konieczne.

Tak, mieliśmy pokój oczekiwania. Tuż przed premierą udało nam się zoptymalizować czas ładowania do tego stopnia, że pokój nie był konieczny. Więc go ucięliśmy.

Pytanie, czy była to dobra decyzja, patrząc po reakcjach graczy. Lobby meczowe to pewien element, który znajduje się w każdym Battle Royale. Tutaj okazało się, że nie jest super ważny.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Apex Legends