w

Brawl Stars upada? Zainteresowanie Brawl Stars na świecie najniższe od roku

Ostatnio w świecie Brawl Stars coraz częściej wspomina się o tym, że Supercell przespał okres letni i teraz ma spory problem.


Brawl Stars od 2018 roku praktycznie tylko rosło. Moment największego zainteresowania gra osiągnęła w połowie 2020 roku. Według trendów Google, w maju Brawl Stars miało największą społeczność.

Od pół roku te statystyki zaczęły spadać. Mała ilość ciekawych aktualizacji i przespany okres letni złożyły się na to, że dzisiaj zainteresowanie jest takie samo, jak rok temu.

Popularność Brawl Stars spada?

Wiele osób przepowiada koniec Brawl Stars, natomiast do tego jeszcze bardzo daleko. Produkcja jest mniej popularna, niżeli była rok temu, ale zdecydowanie nie oznacza to upadku. Raczej nikt w 2019 roku nie uważał, że Brawl Stars się kończy, a obecne statystyki są dokładnie takie same, jak w listopadzie 2019.

Supercell nie udostępnia informacji o tym, ile osób jest na serwerach, więc najlepszym odniesieniem są trendy Google. Te pokazują, że od maja 2020 nastąpił spory spadek zainteresowania. Obecnie według tej skali wynosi on 46 punktów. Tyle samo, co w listopadzie 2019.

Powodów spadku może być wiele. Wspominany brak dużych i ciekawych aktualizacji w tym roku, coraz większa konkurencja na rynku mobilnym, czy po prostu znudzenie.

Deweloperzy na pewno to widzą i pracują nad nową zawartością. Najbliższa aktualizacja powinna pojawić się już za chwilę wraz z nowymi elementami na Halloween 2020.