w ,

Ktoś ukradł kanał polskiemu youtuberowi Brawl Stars i nie tylko z 150 tysiącami subskrypcji

Kolejny polski kanał na Youtube padł łupem oszustów.


Youtuberzy zazwyczaj są dobrze rozeznani w kwestii internetu. Czasem jednak ich wiedza jest niewystarczająca, ewentualnie za bardzo ufają zagranicznym podmiotom, które oferują różnego rodzaju przedmioty lub programy do reklamowania.

Kolejna osoba właśnie straciła swój kanał za sprawą zbyt dużego kredytu zaufania. Jak słyszymy w wyjaśnieniach, chodziło o reklamę przeglądarki.

Kremol stracił swój kanał na Youtube

O kogo konkretnie chodzi? Tym razem padło na Kremola, który zebrał na swoim kanale ponad 150 tysięcy subskrypcji. W tym momencie kanał jest wyczyszczony i organizowane są na nim streamy reklamujące kryptowaluty.

Sytuacja dokładnie taka, jaka spotkała już wielu internetowych twórców nie tylko w Polsce. Schemat jest bardzo prosty:

  • Do youtubera odzywa się agencja z propozycją reklamy programu, w tym przypadku przeglądarki
  • Youtuber instaluje program
  • Program zbiera dane z komputera
  • Kanał na Youtube zostaje przejęty

W najlepszym przypadku kończy się tylko na Youtube, czyli koncie Google. W najgorszym przejmowane są wszystkie możliwe loginy i hasła.

Sytuacja zdecydowanie nie do pozazdroszczenia. Kremol może się jednak cieszyć, że padło akurat na tych złodziei. Nie mają oni bowiem w zwyczaju usuwania wszystkich możliwych filmów. Przestawiają je jedynie na “Prywatne”. Wszystko przez to, że youtuberzy znający dokładne swoje dane zazwyczaj odzyskują kanały w ciągu kilku tygodni.

Póki co youtuber zajmujący się różnymi grami musi cierpliwie poczekać na kontakt Google. Póki co można się spodziewać, że na jego kanale będą organizowane streamy, których głównymi oglądającymi będą boty.