w

Supercell odpowiada, czy w Brawl Stars powstanie kiedykolwiek system wymiany i sprzedaży skinów

Brawl Stars, podobnie jak inne gry tego typu opiera się głównie o przedmioty kosmetyczne. Czy kiedykolwiek będzie można je sprzedawać?


Gry sieciowe często opierają swój model biznesowy o przedmioty kosmetyczne, czyli przykładowo skórki. To powoduje, że przykładowo w CS:GO można zarobić naprawdę duże pieniądze za sprawą unikalnych skinów. Tylko dzisiaj pisaliśmy o DMGPOLAND, który wydropił skina do AWP wartego około 7 tysięcy złotych.

Dlatego wielu graczy Brawl Stars mocno zastanawiało się nad tym, czy kiedykolwiek BS może otrzymać system wymiany, czy nawet sprzedaży skórek.

Co na to Supercell?

Przypomnijmy, że już sam fakt sprzedaży skinów jest dla Supercella problematyczny. Coraz więcej gier wycofuje się z systemu otwierania czegokolwiek, gdyż według niektórych krajów jest to po prostu hazard.

Dlatego nie powinien dziwić fakt, że studio jest zdecydowanie przeciwne wszelkim funkcjom, pozwalającym graczom na żonglowanie przedmiotami kosmetycznymi. To potwierdza między innymi Frank na swoim Twitterze.

Jeżeli posiadacie coś stosunkowo rzadkiego, to raczej nigdy nie pojawi się możliwość sprzedaży tego. Można oczywiście próbować pozbyć się konta na serwisach aukcyjnych, natomiast jest co całkowicie sprzeczne z regulaminem Supercella i może skończyć się permanentną blokadą konta. Wykrycie zmiany właściciela konta jest bardzo proste i nie wymaga skomplikowanych mechanizmów.