w

Dlaczego Activision zamknęło stronę, która ujawniła m.in. aferę Izaka z COD Warzone?

SBMM Warzone zostało zamknięte przez deweloperów. Czy to koniec strony, która ujawniła aferę z Izakiem?


SBMM, czyli matchmaking oparty na umiejętnościach (ang. skill-based matchmaking), jest bardzo gorącym tematem wśród społeczności Call of Duty: Warzone w ostatnim czasie. W teorii system ten ma umożliwić graczom sprawiedliwą rozgrywkę na mniej-więcej równym poziomie, jednak rzeczywistość jest mniej kolorowa i nie zawsze to działa.

W pewnym momencie powstały serwisy, które umożliwiały przeglądanie statystyk innych graczy. Taką witryną jest niewątpliwie SBMM Warzone, która ujawniła oszustów, chociażby poprzez możliwość sprawdzenia standardu w lobby.

Activision zdecydował się zamknąć SBMM Warzone

29 marca SBMM Warzone musiało zaprzestać swojej działalności i zakończyć śledzenie statystyk. Powodem tego są działania Activision, które polegały na “prośbie” ze strony prawników marki skierowanej do właścicieli SBMM Warzone o zakończeniu śledzenia statystyk.

Dzieje się tak, ponieważ podczas rejestracji w SBMM Warzone trzeba było połączyć swoje konto Xbox Live, Battle.Net lub PlayStation. Aby móc to zrobić, a witryna mogła wtedy korzystać z API Activision (interfejsu programowania aplikacji) do śledzenia statystyk.

Niestety, tylko partnerzy Activision mogą korzystać z API, co naraża właścicieli witryny na nieprzyjemności prawne.

Oczywiście jeszcze nic straconego, ponieważ właściciele SBMM Warzone poinformowali, że skontaktowali się z deweloperami w celu nawiązania wymaganej współpracy. Bardzo możliwe, że ci na to przystaną, a serwis wkrótce wróci do normalnego funkcjonowania. Tak czy inaczej, pozostaje tylko czekać.