w

Hakerzy przejęli konto dewelopera Call of Duty tylko po to, by napisać o dobieraniu graczy

SBMM, czyli Skill-based matchmaking jest kwestią, która już od naprawdę długiego czasu dzieli graczy.


Dobieranie graczy ze względu na posiadane umiejętności jest czymś, co daje w kość graczom nie tylko w Call of Duty, ale także przykładowo w zupełnie niezwiązanym Fortnite. Teoretycznie dwie różne gry, praktycznie zmagają się z tym samym problemem.

W CODzie niesamowicie widać, jak wszyscy przeciwnicy są dopasowywani do gracza pod względem skilla. Oznacza to tyle, że część osób decyduje się na specjalne dobieranie kumpli z niższym poziomem, by grać przeciwko słabszym.

SBMM powodem ataku na konto dewelopera

Frustracja graczy Call of Duty osiągnęła już tak duży poziom, że zaatakowano konto Twitter jednego z deweloperów Treyarch tylko po to, by przekazać wiadomość do Activision.

Oprócz tego pojawiła się klasyczna prośba o obserwowanie konta na Instagramie. To jednak zostało zignorowane przez większość graczy, którzy skupili się na rozmowach o SBMM.

Konto zostało w miarę szybko odzyskane, ale sytuacja stała się na tyle popularna, że Activision będzie musiało się odnieść do próśb społeczności. Hakerzy już zapowiadają, że to nie ostatnia tego typu akcja, a ich ruch przeciwko SBMM będzie tylko przybierał na mocy.