w

Jak Infinity Ward walczy z cheaterami w COD Warzone w nietypowy sposób

Cheaterzy to problem tak naprawdę każdej dużej produkcji multiplayer. Infinity Ward oprócz standardowego antycheata postanowiło pójść nieco dalej.


COD Warzone, jak i “normalne” Call of Duty boryka się z problemem cheaterów, w związku z czym Infinity Ward podjęło decyzję o zaostrzeniu nie tyle swoich zabezpieczeń, co weryfikacji graczy.

Tryb Battle Royale jest dostępny za darmo, co znacznie wzmaga obecność nieuczciwych osób, które czują się bezkarne nawet po zbanowaniu.

Dodatkowa weryfikacja SMS

Okazuje się, że teraz chcąc zagrać w BR, trzeba będzie zweryfikować swoje konto numerem telefonu. Ma to pomóc zatrzymać osoby, które zachowują się niepoprawnie nie tylko używając cheatów, ale także exploitów etc.

Oczywiście nie rozwiązuje to całego problemu, a stanowi jedynie utrudnienie. W wielu krajach często posiadacze telefonów są weryfikowani, nawet, jeżeli sam starter kosztuje kilka złotych. Czy to w jakiś sposób powstrzyma falę cheatów?

CS:GO nawet w momencie, gdy kosztowało około 20 złotych nie miało większych problemów z oszustami. Ta bariera okazywała się zbyt duża dla cheaterów. Możliwe, że podobnie będzie w Warzone, gdzie trzeba będzie teraz wydać prawdziwe pieniądze, by móc ponownie zagrać.