w

2 z 3 najlepszych graczy CSGO właśnie zmieniło swoją rozdzielczość. Co to oznacza?

Dwóch graczy z TOP 3 w CS:GO niedawno zmieniło swoje rozdzielczości. Czym jest to spowodowane?


Gracze na tym najwyższym poziomie stosunkowo rzadko zmieniają swoje ustawienia. Co jednak ciekawe, w ostatnich dniach aż dwie osoby z trzech uważanych za najlepszych graczy postanowiło przełączyć się na inny format.

ZywOo oraz Device grają w tym momencie na 16:9, który zmienili z 4:3. Z TOP 3 jedynie S1mple nadal gra na 4:3.

Skąd taka nagła zmiana?

Powód jest stosunkowo prosty. Długotrwałe granie na 4:3 powoduje u wielu osób problemy nie tyle z bólem oczu, co całej głowy. Jak słyszymy w różnych filmach na Youtube, taki format sprawia, że elementy w CS:GO poruszają się w pewien sposób szybciej, gdyż wszystko jest nieco przybliżone. To finalnie prowadzi właśnie do bólu głowy.

Nie oznacza to, że 4:3 jest dla wszystkich szkodliwe, ale grane tak wiele, jak najlepsi profesjonalni gracze zwyczajnie w pewnym momencie zaczęło przynosić konsekwencje.

Nadal większość graczy wybiera oczywiście 4:3, co potwierdza materiał od BLAST Premier, w którym na 10 zapytanych PRO, tylko dwóch opowiedziało się za 16:9. Czy będąc “zwykłym” graczem warto kombinować z rozdzielczością? Jak najbardziej. Może to naprawdę pomóc, tak samo 16:9, jak i 4:3. Wszystko zależy tutaj od prywatnych preferencji, lub właśnie problemów z bólem oczu.