w

Ban Polski dla Rosjan? Okazuje się, że normalnie będą mogli przyjechać i grać w CSGO

Oficjalnie wszyscy w Polsce mówią, że Rosjanie mają zakaz wjazdu do Polski. No cóż, to tylko brzmi tak hucznie.


Zakaz wjazdu dla Rosjan brzmi naprawdę mocno. Ale jak się okazuje, nie ma większych problemów z obejściem tego zakazu. Na to wskazują wszystkie media powiązane z CS:GO. HLTV wskazuje, że niezależnie od zakazu, rosyjscy gracze normalnie będą mogli dostać się do Polski i grać na IEM Katowice.

Naturalnie budzi to wiele kontrowersji. Branża gier jest z resztą ogólnie podzielona na tych, którzy chcieliby usunąć Rosjan kompletnie ze wszystkich turniejów we wszystkich grach i tych, którzy nie widzą nic wspólnego z graczami i wojną.

Jak można to ominąć?

Chodzi tutaj o brzmienie blokady. Na teren Polski nie mogą wjechać Rosjanie z kraju, który nie należy do Unii Europejskiej. Jeżeli więc uda im się dostać do Unii, to mogą już spokojnie wjechać również do Polski. Komunikat ESL na ten temat:

Na ten moment nie ma żadnych przesłanek w prawie lokalnym, które sugerowałyby, że którykolwiek zespół lub gracz nie otrzymałby zezwolenia na wjazd na teren Polski, czyli również nie mógłby uczestniczyć w nadchodzącym turnieju w Katowicach. EFG pozostaje w zgodzie ze wszystkimi zapisami prawa międzynarodowego i sankcjami, dlatego też będziemy nadal przyglądać się sytuacji i dopasowywać naszą globalną oraz lokalną strategię, by to odzwierciedlała.

Czyli tak naprawdę nic się nie zmienia, bo wszystkie organizacje doskonale wiedzą, jak to zrobić bez większego problemu. Gdyby taka sytuacja miała miejsce kilka miesięcy temu, to zapewne informacja ta wywoływałaby niesamowite emocje, teraz już raczej mało kto się tym przejmuje.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike