w

Ciekawy sposób na unikanie strzałów z AWP w CSGO, choć może być nieodpowiedzialny

Gracze CSGO znaleźli nowy, interesujący sposób na unikanie strzałów z AWP?


Większość graczy Counter-Strike’a: Global Offensive stara się walczyć z przeciwnikami, posiadającymi AWP, poprzez szybkie wychylanie zza rogu. Inną opcją jest rzucenie jakiegoś przedmiotu i oczekiwanie, aż rywal odda strzał. Teraz społeczność korzysta z innego sposobu, który jest dość trudny w wykonaniu, choć bardzo skuteczny. O co dokładnie chodzi?

Zablokowanie strzału z AWP inną bronią?

Jeden z członków społeczności CS:GO opublikował film, na którym widać, jak strzał z AWP został zablokowany przez strzał. Prawdopodobnie nie było to celowo wykonane działanie, choć w rzeczywistości dałoby się z niego korzystać w niektórych przypadkach.

Pod kątem przedstawionym w materiale rzucenie jakiegokolwiek karabinu lub pistoletu w odpowiednim momencie byłoby skuteczne. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest rzucenie na przykład AK-47 i wyjście na przeciwnika z AWP z Desert Eaglem.

Trudno orzec czy da się skutecznie wyćwiczyć mechanizm wyrzucania karabinu w odpowiednim momencie, choć w pewnych lokalizacjach może to być zdecydowanie prostsze. Warto jednak pamiętać, że nieodpowiedzialnym jest wyrzucanie swojej jedynej, skutecznej broni. Dodatkowo sposób ten może nie działać tak skutecznie na wyższych rangach, gdzie gracze mają bardziej wypracowaną celność, niż na niższych.