w

Clutch jednego z graczy CSGO został uwieczniony na mapie. Dodano specjalne graffiti

Na jednej z map pojawiło się specjalne graffiti, będące nagrodą za najlepszego clutcha.


Pod koniec kwietnia twórca mapy Iris ogłosił konkurs, w którym główną nagrodą było specjalne graffiti, które miało się znaleźć gdzieś na murach lokacji. Zadaniem społeczności było wysłanie jak najlepszego zagrania.

Takie inicjatywy są raczej rzadkością, ale w samym “wydarzeniu” widać ogromny potencjał. Społeczność sama się organizuje, sama wymyśla nagrody i sama wysyła potem swoje zagrania. Odbyło się to kompletnie bez udziału Valve.

Gracze mocno się w to zaangażowali i po kilku tygodniach wiadomo już, jakie zagranie wygrało i jak wygląda graffiti, które ma reprezentować clutcha.

Które zagranie wygrało?

Twórca Iris wybrał już zagranie, które zdecydował się uczcić. Wygląda ono następująco:

Zgodnie z zapowiedziami clutch został odpowiednio nagrodzony. Twórca Iris skorzystał tutaj z pomocy jednego z artystów, który zaprojektował graffiti.

Czy wyszło aż tak dobrze, to już musi sobie każdy ocenić sam. Co jednak w tym wszystkim ważne, to takie akcje pokazują ogromny potencjał, jaki drzemie w CS:GO i w samej społeczności.

Naprawdę takie nawet drobne akcje są w stanie w jakiś sposób rozruszać graczy i sprawić, by ci mieli coś dodatkowego do roboty. Wszyscy wiedzą, że Valve ma ogromne możliwości, ale kompletnie ich nie wykorzystuje.