w

Co zrobić, żeby CSGO stało się jeszcze płynniejsze? Prosty, sprawdzony sposób, który zajmie minutę

Gracz CS:GO odkrył sposób, aby gra była zdecydowanie płynniejsza.


Counter-Strike: Global Offensive jest dość dziwnym tytułem, który na jednym urządzeniu może chodzić płynniej, a na innym z identycznymi specyfikacjami – gorzej. Co ciekawe, jeden z członków społeczności Reddita zaobserwował, że na jednym z kont jego gra ma więcej FPS-ów, niż na innym. Od czego to zależy i co zrobić, aby gra była najbardziej wydajna?

Sposób nie jest nowy, natomiast warto o nim przypomnieć i stosować co jakiś czas. Nie wymaga bowiem wiele czasu i wszystko można zrobić w kilkadziesiąt sekund.

Jak naprawić swoje CS:GO i dodać mu trochę FPS-ów?

Przede wszystkim należy zapisać opcje uruchamiania CS:GO, celownik, viewmodel, radar czy inne rzeczy, które są zawarte w pliku autoexec. Następnie należy skopiować wszystkie foldery znajdujące się na poniższej ścieżce i skopiować na pulpit (mogą się przydać, gdyby coś poszło nie tak). Później należy tam wrócić i usunąć wszystkie pliki:

C:\Program Files (x86)\Steam\userdata

W kolejnym kroku należy zrestartować Steama i dodać opcje uruchamiania CS:GO (jeśli jakieś były) i uruchomić grę. Teraz tylko wrzucić ponownie plik autoexec i CS powinien być płynniejszy. Oczywiście nie ma gwarancji, że liczba FPS-ów zostanie zwiększona, jednak gra powinna być wizualnie bardziej płynna i przyjemna.

Wypróbowałem tego fixa, połączyłem się do jakiegoś losowego deathmatchu z 16 osobami na serwerze i rzeczywiście czuję różnicę. Uważam, że to faktycznie jakoś działa. Mam nadzieję, że uzyskam ten sam rezultat na Faceit. Dzięki!

Z relacji graczy Counter-Strike’a na Reddicie wynika, że sposób ten rzeczywiście pomaga, lecz są przypadki, które nie widzą dostatecznej różnicy. Tak czy inaczej, warto spróbować tego na swoim koncie, być może akurat pomoże i będzie można cieszyć się przyjemniejszą grą.