w

CSGO właśnie wbiło 30 milionów obserwujących na Twitchu. Jak wypada na tle innych kategorii?

CSGO posiada już 30 milionów obserwujących użytkowników w serwisie Twitch.


Counter-Strike: Global Offensive jest jedną z najpopularniejszych produkcji w serwisie Twitch. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że tytuł posiada bardzo dobrze rozwniętą scenę esportową. Niekiedy dziesiątki, a nawet setki tysięcy osób śledzi spotkania na wyższym szczeblu, czego świetnym przykładem jest IEM Cologne 2021.

Ponadto część fanów CS-a śledzi popularnych graczy CSGO, aby podłapać od nich pewne umiejętności w grze lub granaty. Nie dziwi więc fakt, że FPS Valve osiągnął teraz liczbę 30 milionów obserwujących na TTV:

Jak CSGO wypada na tle innych kategorii na Twitchu?

Jak można zobaczyć w poniższym rankingu – Counter-Strike: Global Offensive plasuje się na ósmej pozycji. Za nim jest APEX Legends oraz Minecraft, które posiadają blisko 20 tysięcy widzów mniej.

Niemałą ciekawostką jest fakt, że CS został wyprzedzony przez swojego największego konkurenta – Valoranta, który posiada trochę ponad 7 tysięcy widzów więcej. Na kolejnych pozycjach znajduje się Fortnite, Warzone, WoW. Podium jest zajęte przez LoL-a, GTA V oraz zdecydowanie najpopularniejszą kategorię na Twitchu, czyli “Just Chatting”.

Counter-Strike przegrywa w walce z Valorantem o dość nieznaczny wynik. Oba tytuły notują teraz niemały spadek popularności, lecz trudno powiedzieć czy produkcja Valve przewyższy FPS-a od Riot Games.