w

CSGO z trzeciej osoby powinno być grane na turniejach?

Gracze postanowili sprawdzić, czy widok z trzeciej osoby w CSGO ma w ogóle jakikolwiek sens.


Counter Strike od zawsze kojarzy się z widokiem z pierwszej osoby. Znany Youtuber TheWarOwl chciał jednak sprawdzić, czy CS:GO mogłoby być bardziej w stylu Fortnite, gdzie akcję widzimy z trzeciej osoby (w trybie Battle Royale).

Czy ten pomysł ma szansę wejść do normalnych meczów, a może nawet na scenę kompetytywną?

CS:GO z trzeciej osoby

Na pewno byłoby to ciekawą alternatywą, natomiast szybko okazuje się, że raczej nie ma szans na poważne mecze z takim widokiem. Chyba, że Valve postanowiłoby zrobić pod to specjalne rozwiązanie. Choć nie można powiedzieć, że to kompletnie beznadziejny pomysł. Na pewno znalazłby swoich zwolenników, być może w jakichś specjalnych trybach.

Opcja nie jest nowa i została wprowadzona do gry już kilka lat temu, bodajże w 2014 roku. Jeżeli chcielibyście sprawdzić z kumplami, jak to w ogóle działa, poniżej konfig.

Głównym jednak problemem z trzecią osobą jest fakt, że CS:GO nigdy nie był projektowany dla takiego widoku. Oznacza to tyle, że perspektywa po prostu przekłamuje to, co widzimy. Dlatego trzeba mieć do tego dodatkowe klawisze, pozwalające na zmianę widoku zza prawego i zza lewego ramienia.