w

Czy Dust 2 powinien zostać usunięty z puli map CSGO? Jakie problemy ma społeczność z tą mapą?

Deweloperzy CS:GO dodali pewne poprawki na Dust 2. Powinni jednak usunąć mapę z puli?


Ostatnie aktualizacje dodały do Counter-Strike’a: Global Offensive całkiem sporo nowości i zmian. Mowa tutaj przede wszystkim o nowej operacji czy nerfie Deagla oraz buffie M4A1-S. W grze pojawiły się również mniejsze zmiany, jak chociażby pewna poprawka na Duście 2. Dodała ona ścianę na mida, która ma nieco poprawić sytuację antyterrorystów na początku rundy.

Czy deweloperzy nie powinni jednak podjąć innej decyzji i usunąć mapę z puli?

Czy i dlaczego Dust 2 powinien zniknąć z puli map turniejowych?

Część graczy Counter-Strike’a oraz zawodników chce, aby Dust 2 zniknął z puli map turniejowych. Istnieją jednak pewne osoby, dla których CS nie istnieje bez tej planszy, a nawet grają wyłącznie na niej. Drużyny rzadko kiedy potrzebują tam skomplikowanych strategii w celu zdobycia danego BS-a. Jest to mapa opierająca się przede wszystkim o ataki terrorystów i wiele zależy głównie od umiejętności strzeleckich graczy.

Nierównowagę można przepisać przede wszystkim źle skonstruowanemu midowi, który w znaczący sposób naraża antyterrorystów i nie pozwala im na skuteczną obronę BS-ów, a szczególnie B. Słaby środek skomentował całkiem niedawno jeden z profesjonalnych zawodników – EliGE:

Kolejnym problemem na mapie jest fakt, że z racji tańszych karabinów – gracze TT mogą szybciej nabywać AWP. Karabiny snajperskie są niezwykle przydatne na Duście 2, a przede wszystkim na midzie czy długiej. Ponadto broń ta pozwala uzyskać stronie atakującej przewagę wywiadowczą, co szczególnie w pierwszych rundach jest dość niesprawiedliwe dla ekipy przeciwnej.

Usunięcie Dusta 2 mogłoby zlikwidować ten problem, jednak równie dobrze wystarczyłoby parę poprawek, aby mapa stała się naprawdę świetna i pozwalała na tworzenie bardziej widowiskowych oraz ambitnych strategii.