w

Czy kobiety odstają od mężczyzn w CSGO? Bezpośrednie porównanie nie pozostawia złudzeń

Porównywanie mężczyzn i kobiet w grach praktycznie nigdy nie jest jakieś niesamowicie dokładne. Tym razem dane pokazują dość dokładnie, kto w tym pojedynku jest górą.


Dla większości osób nie będzie to żadnym zaskoczeniem, że mężczyźni mają lepsze statystyki w CS:GO od kobiet. Najlepiej świadczy o tym brak żeńskich drużyn czy nawet zawodniczek w tych najważniejszych turniejach. Przypomnijmy, że nie ma absolutnie żadnych ograniczeń związanych z płcią w tego typu wydarzeniach.

Kobiety często mają swoje własne turnieje, gdzie takie ograniczenia już występują. Dlaczego tak się dzieje? To może pokazać bezpośrednie porównanie, które przygotowało “Scope”.

Mężczyźni vs kobiety w CS:GO

Porównanie dotyczy profesjonalnej sceny, Scope pod lupę wzięło takie statystyki, jak:

Jak można zauważyć, w każdym punkcie przeważają mężczyźni. Oczywiście trzeba tutaj pamiętać o tym, że dane pochodzą tylko z jednego turnieju, konkretnie z ESLImpact. Nikt do tej pory nie pokusił się o porównanie chociażby z serwerów ogólnych.

Ciekawe, że różnice wcale nie są jakieś niesamowicie duże. Wydaje się, że to wręcz kosmetyka, w wielu przypadkach mężczyźni byli praktycznie na równi z kobietami.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Counter Strike