w

Dlaczego tak naprawdę M249 istnieje w CSGO, skoro praktycznie żaden gracz nie używa tej broni?

Gracze CSGO zastanawiają się po co w grze M249. Według nich broń jest kompletnie bezużyteczna.


Zawsze będzie tak, że wybrane bronie będą o wiele popularniejsze od innych. W CS:GO balans jest bardzo oczywisty i zmienia się stosunkowo rzadko. Są bronie, których używają wszyscy i są też takie, których istnieje nie ma żadnego większego uzasadnienia.

Jeden z członków społeczności Counter-Strike’a: Global Offensive rozpoczął na Reddicie ciekawą dyskusję. Wszystko zaczęło się od pytania “Dlaczego M249 istnieje?”. Ewidentnie było to bardzo celne rozpoczęcie dyskusji, bowiem uzyskało mnóstwo pozytywnych reakcji i spory odzew ze strony graczy.

Zatem do czego służy M249?

Wśród komentarzy sugerujących, iż M249 jest bronią zupełnie niepotrzebną i w zasadzie mogłaby zniknąć z gry, można przeczytać kilka interesujących opinii. W jednej z nich autor sugeruje, że przedmiot ten jest w produkcji Valve po prostu tradycją występującą od początkowych wersji Counter-Strike’a:

“Moim zdaniem jest to w dużej mierze obecne w grze, ponieważ było to w wersji 1.6 i Source, więc od dawna jest to „tradycja”. W tych wersjach też nie był zbyt przydatny, ale to jedyny LMG.”

Jak czytamy dalej, jeszcze nie wszystko jest w tym temacie zamknięte, a ten typ broni w pewnym momencie może zyskać nowe życie. Wystarczy tak naprawdę jedna aktualizacja.

“Ponadto widziałem, jak niektórzy argumentowali, że nie każda broń musi być przydatna (…). R8, Sawed Off i podwójne berety są bezcelowe w rywalizacji, ale jeśli tylko bawisz się z przyjaciółmi lub trollujesz inny zespół, mogą być zabawne w użyciu. Counter Strike nie byłby taki sam, gdyby zostały pominięte.”

Czy Valve kiedykolwiek zdecyduje się na zupełne odwrócenie mety? Raczej nie, deweloperzy zmieniają coś w broniach bardzo rzadko i zazwyczaj jest to tylko kosmetyka bazująca na statystykach, a nie opiniach graczy.