w

Dust 2 “skopiowane” przez nową konkurencję CSGO o nazwie Sabotaj. Za darmo na Steam

Na rynek wkracza nowy, bezpośredni konkurent Counter-Strike’a. Został nazwany Sabotaj.


Counter-Strike: Global Offensive zdawał się być już w tym roku bardzo zagrożony ze względu na wejście na rynek Valoranta. Oczywiście CS to odczuł, zwłaszcza bezpośrednio po premierze tytułu Riot Games. Ponadto paru światowej sławy zawodników postanowiło przerzucić się na produkcję konkurencji.

Tak czy inaczej w 2021 roku CS:GO może ponownie przeżywać chwile grozy, ponieważ FPS-owi rośnie kolejna, tym razem jeszcze bardziej bezpośrednia konkurencja.

Sabotaj na swoich zwiastunach prezentuje się całkiem nieźle. Już na pierwszy rzut oka widać, że gra posiada zdecydowanie lepszą grafikę, niż Counter-Strike (o ile oczywiście zwiastuny nie koloryzują sytuacji). Możemy w niej również znaleźć skórki do broni i noży oraz podobną mechanikę rozgrywki.

Warto pamiętać, iż produkcja jest dopiero w fazie otwartej bety, dlatego gra posiada mnóstwo niedociągnięć. Jednymi z nich są przede wszystkim słabe tłumaczenia (niektóre frazy nie zostały przetłumaczone z tureckiego na polski). Wiele opinii mówi też o słabiej optymalizacji gry, jednak to jest czynnik zależny od posiadanego sprzętu.

Gra posiada nawet mapę, która wygląda niemal identycznie, jak Dust 2

Co ciekawe, Sabotaj posiada nawet kopię Dusta 2. Mapa może wskazywać na fakt, iż tytuł chce konkurować z CS-em. Prezentuje się ona niemal identycznie, jak w FPS-ie Valve, co idealnie pokazuje poniższy materiał:

Część programistów, którzy pracują nad Sabojatem, w przeszłości zajmowało się tworzeniem Zuli. W związku z tym możemy się spodziewać, iż gra wcześniej czy później zostanie poprawiona, a wtedy może stać się realnym konkurentem CS-a w 2021 roku.