w

Easter Egg w CSGO z CS 1.1, który aktywuje się tylko w 1% wszystkich rund w meczu

W CS:GO istnieje bardzo ciekawy easter egg, o którym wiele osób zupełnie nie wie.


Easter Eggami można nazwać graffiti nawiązujące do tych istniejących w rzeczywistości lub to, że misiek na jednej z map faktycznie wydaje dźwięk po uderzeniu go nożem. To jednak treści czy korelacje treści, które nigdy nie wzbudzały większego zainteresowania.

Inaczej jest z oczywistym nawiązaniem do Counter Strike’a 1.1. Wiele osób mimo upływu lat nie wie, że Valve naprawdę postarało się przy stworzeniu minieventu na Inferno.

1% szans na tego Easter Egga

Na mapie Inferno w CS:GO istnieje pewien Easter Egg, który pojawia się bardzo rzadko. Chodzi tutaj o wyświetlanie na jednym z monitorów menu z Counter Strike’a 1.1. Ekran monitora zazwyczaj jest wyłączony, ale nie zawsze.

Valve naprawdę postarało się, by ten Easter Egg był jednym z najbardziej zaawansowanych. Specjalnie dla niego zaprogramowano pewien minievent. Oznacza to tyle, że są konkretne okoliczności, w jakich ekran się zapala.

W każdej rundzie jest szansa na to, że gracze zobaczą menu CS’a 1.1. Ma ona wynosić około 1.8%. Gdy menu się pojawi, to już nie zniknie. Może ono zostać zapalone w ciągu 2 sekund od startu rundy. Po tym czasie nie ma absolutnie żadnych szans na to, że się pojawi.

Oczywiście da się też to obejść konkretną komendą.

  • sv_cheats 1
  • ent_fire instanceauto166-monitor.tanningsalon lighton ; ent_fire instanceauto166-monitor.counterstrike enable
W ten sposób włączamy “cheaty”, uruchamiamy monitor i nakazujemy, by pojawiła się na nim konkretna grafika.