w

Gracze CSGO powinni wyłączyć tę opcję Steama. Potrafi zabierać od 15-20% GPU bez powodu

Steam choć poprawił swoje działanie w 2020 roku, to nadal ma kilka rzeczy, które bez większego powodu zużywają zasoby komputerów graczy.


Steam to ogromna platforma, która co roku staje się coraz lepsza. Niestety, niektóre opcje nadal bez większego powodu potrafią zużywać zasoby komputerów. Tym razem gracze sami przypominają, że już proste wyłączenie kwestii związanych z avatarami może znacznie zmniejszyć zużycie procesora graficznego.

Jest to najbardziej dotkliwe chyba dla graczy CS:GO, którzy dbają o jak największą ilość FPS i stabilność gry. Domyślnie ta konkretna opcja na Steamie jest włączona, więc warto zajrzeć do swoich ustawień.

Co warto wyłączyć?

Chodzi tutaj konkretnie o animowane avatary. Jak czytamy na Reddicie, potrafią one zużywać nawet do 15% GPU. Co ciekawe, ludzie w komentarzach faktycznie to potwierdzają.

Jak to zrobić? Należy przejść do Steama i wybrać zębatkę przy liście znajomych. Otworzy nam się domyślnie “Lista znajomych”. Zjeżdżamy na sam dół i wyłączamy opcję związaną z animowanymi awatarami.

Czy ma to wpływ na grę? Jak najbardziej. Nawet gracze na Reddicie wspominają, że może mieć to odzwierciedlenie w rachunkach za prąd i zwiększonym cieple, jakie generuje karta. Oczywiście nie będą to jakieś niesamowite wartości, ale zawsze.