w

Jak to się stało, że McDonald’s reklamował swoje zestawy motywami z CSGO?

Czasami CS:GO przebija się do świata rzeczywistego i to w bardzo nietypowy sposób. Dokładnie tak było w momencie, gdy zestawy w McDonald’s były promowane motywami z produkcji Valve.


Gracze mocno się zdziwili, gdy w 2018 roku chodząc po Danii widzieli reklamy popularnego fast fooda, które były całe w motywach CS:GO. Wszystko to w ramach turnieju, jaki wówczas się rozgrywał, konkretnie CS:GO BLAST Pro Series.

W kilku miejscach na mieście pojawiały się reklamy bardzo mocno nawiązujące do Counter Strike’a. Cała akcja była niesamowicie pozytywnie przyjęta, dlatego dziwi, że nigdy więcej jej nie powtórzono.

McDonald’s i CSGO

Reklamy były bardzo różne, część z nich to mapy z punktami gdzieś w okolicach:

Inne to odpowiednio nazwane zestawy i to wszystko dobre kilka lat temu, kiedy gry nie były jeszcze tak mocno zakorzenione w społeczeństwie. Dzisiaj mało kogo dziwi wielki bilbord z Fortnite w centrum Warszawy, w 2018 roku robiłoby ogromne wrażenie.

Dzisiaj można to uznać jedynie za ciekawostkę. Fast food postanowił wykorzystać hype, jaki wówczas panował. Raczej nie było to w żaden sposób koordynowane z Valve. Co jednak ciekawe, kilka lat wcześniej gracze przenieśli McDonald’s bezpośrednio do CS:GO. Było to dokładnie w roku 2013.

Być może kiedyś te światy raz jeszcze się ze sobą przetną. Prędzej jednak chyba w restauracji chociażby Mr.Beasta – ten już teraz ma zestawy różnych youtuberów, które często nawiązują do różnych gier.