w

Jak wygląda odświeżone de_aztec w CSGO, ze zmienionym klimatem w stronę “starożytności”?

Gracze postanowili pokazać Valve, jak można by było przerobić, albo raczej podrasować Aztec.


CS:GO jest bardzo ciekawym przypadkiem produkcji sieciowej, w której bardzo dużą rolę odgrywa społeczność. Ale nawet nie ze względu na jej liczebność, ale na umiejętności. To właśnie gracze są twórcami wielu map, które są obecnie normalnie dostępne.

Tymczasem youtuber “Invision Multi-Gaming-Experience” pokazał, jak można by było odświeżyć Aztec, by mapa zyskała bardziej starożytny klimat i jednocześnie była bardziej dopasowana do obecnego CS:GO.

de_aztec w odświeżonej formie

Zmiany na mapie nie ograniczają się tylko i wyłącznie do nowych efektów graficznych. Zostały tu zmienione całe elementy, by bardziej nawiązywały do starożytności i badań prowadzonych na mapie.

Część przedmiotów została podmieniona, inne dostały rework wizualny. Wszystko wydaje się bardziej spójne i “czystsze”, jeżeli chodzi o niepotrzebne szczegóły.

“Chciałem dać weteranom Aztec szansę zagrania na ich ukochanej mapie w nowym stylu.” – pisze autor.

Oczywiście jest to tylko propozycja, która ma stosunkowo małe szanse na zostanie zrealizowaną nie tylko poprzez film na Youtube, ale rework mapy. Dalej jednak pokazuje, że nawet stare mapy można w odnowić w całkiem ciekawy sposób. I to bez poświęcania klimatu, czy duszy danej lokacji.