w

Jak zmienił się ten jeden z najstarszych rekordów świata w CSGO od 2015 roku?

Bardzo ważną częścią CS:GO są wszelkiego rodzaju rekordy świata. Mało osób wie, że są całe społeczności poświęcone tylko i wyłącznie biciu kolejnych rekordów.


W CS:GO jest wiele rekordów świata. Jedne kompletnie nieoficjalne, jak chociażby ten odnośnie największej liczby ustawionych na sobie postaci:

Oraz takie, które są bardzo mocno pilnowane, posiadają wiele restrykcji etc. Oczywiście większość rekordów dotyczy specjalnych map przechodzonych na czas.

Jak zmienił się rekord od 2015 roku?

Jedną z najpopularniejszych map, na jakiej gracze od lat biją rekordy jest Gun Range. Jest to mapa, która polega na jak najszybszym pokonaniu “przeciwników” rozstawionych w czterech różnych pokojach. Pierwszy rekord na tej mapie padł w 2015 roku. Graczowi o nicku “Nyu” udało się przejść tę mapę w nieco ponad 25 sekund.

Od tamtej pory minęło w sumie sześć lat. Dzisiaj wynik “Nyu” jest na 309 pozycji, jeżeli chodzi o światowy ranking. Co ciekawe, wyprzedziło go kilkudziesięciu Polaków. Najlepszy czas, jeżeli chodzi o nasz kraj ma w tym momencie Twister38, skończył on mapę z wynikiem około 20 sekund.

TOP 1 zajmuje Francuz o nicku “Hedip”. Rekord został ustanowiony 10 miesięcy temu i do tej pory nikomu nie udało się go pobić. Dlaczego jest to takie ciekawe? Pokazuje, jak w ciągu kilku lat gracze byli w stanie dojść do absolutnej perfekcji, jeżeli chodzi o wszystkie przejścia i małe tricki, pozwalające na ułatwienie sobie zadania. Rekord ten wygląda następująco:

Czy jest to szczyt możliwości graczy? Zapewne nie, ale utrzymuje się on już naprawdę długo. Najbliżej pokonania Francuza był “Ezze”, który dwa tygodnie temu wykręcił wynik na poziomie 17s 800ms.