w

Jakie mapy CSGO są najpopularniejsze na MM-ach i Faceitach? Które wypadają najlepiej, a które najgorzej?

Ranking przedstawiający najpopularniejsze mapy CSGO w kwietniu podczas MM-ów i Faceitów.


Serwis analityczny Leetify opublikował interesującą infografikę przedstawiającą ranking najpopularniejszych map rozgrywanych w ramach MM-ów i Faceitów w Counter-Strike’u: Global Offensive. Wygląda na to, że w porównaniu do poprzednich miesięcy na popularności traci bardzo Dust 2. Liderem rankingu od bardzo długiego czasu jest tylko jedna mapa – Mirage.

Klasyfikacja pokazuje jaką część wszystkich rozgrywanych spotkań stanowiły poszczególne pola walki.

Jak możemy zobaczyć na poniższym obrazku – najpopularniejszy jest Mirage. Stanowi 30% wszystkich rozegranych spotkań i jest najchętniej wybieraną przez społeczność mapą. Stan ten utrzymuje się już naprawdę długo i nic nie wskazuje na to, by miało to ulec zmianie. Drugie w klasyfikacji jest Inferno. 21,8% wszystkich rozgrywanych spotkań toczyło się właśnie na tej mapie.

Na trzecim miejscu nadal znajduje się Dust 2, który w ostatnim czasie ciągle traci na popularności. Prawdopodobnie już w najbliższych kilku tygodniach przegoni go Overpass, który osiągnął wynik 10,4%, gdy kultowy już DD2 posiada 13,4%.

Warto dodać, że w kwietniu deweloperzy Counter-Strike’a mogli cieszyć się kolejnymi rekordami popularności. Produkcja Valve póki co rokuje całkiem nieźle, dlatego takie dane są o wiele ciekawsze.