w

Jeden gracz CSGO zgłosił za to 40 osób w 10 minut. Wszyscy zostali permanentnie zbanowani

Valve wprost poprosiło, by zgłaszać takie zachowania, więc teraz studio zostało wręcz zalane informacjami o osobach, które boostują konta.


Wczoraj przez CS:GO przeszła wiadomość o tym, że Valve rozpoczyna banowanie kont, które służą, lub mają coś wspólnego z boostowaniem. Studio oprócz tego poprosiło, by gracze sami zgłaszali podejrzane konta.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. W sieci pojawiło się sporo screenów pokazujących maile przepełnione różnymi dowodami winy.

40 osób zbanowanych z 10 minut zbierania dowodów

Użytkownik Reddita o nicku “birkir” pisze, że zebranie wszystkich dowodów na około 40 osób zajęło mu jakieś 10 minut. Wystarczyło wszystko wyciąć za sprawą serwisu Streamable i gotowe. Maile wysłane do Valve zadziałały:

“Zgłoszenie 40 kont do boostowania zajęło mi około 10 minut, czyli mniej więcej tyle samo co zrobienie 1 sprawy Overwatch.”

Do tego został dołączony także screen z różnych maili i odpowiedź Valve, że wobec zgłoszonych kont podjęto działanie, w efekcie którego zostały one permanentnie zbanowane.

To zdecydowanie dobra wiadomość dla wszystkich, którym nie odpowiadają praktyki boostowania. Pytanie, czy w dłuższej perspektywie takie zgłoszenia będą miały jakikolwiek wpływ na CS:GO.