w

Jeżeli nie lubicie cheaterów z CSGO, to będzie to dla Was dobra wiadomość. Valve się obudziło

Można powiedzieć, że w pewnym sensie Valve się przebudziło. Wiele miesięcy ciszy w temacie banów zmieniło się w konsekwentne blokowanie dostępu cheaterom do gry.


CS:GO ma ogromny problem z cheaterami. Podobnie, jak inne gry sieciowe, w produkcji Valve wiele osób próbuje uzyskiwać przewagę w nieuczciwy sposób. Niestety, system antycheat w CS’ie nie jest doskonały, a wręcz jest daleki od doskonałości.

Pokazują to statystyki z kilku ostatnich miesięcy. Do lipca sytuacja była beznadziejna. Co prawda nakładano bany, ale nie ilości, która byłaby jakkolwiek zauważalna.

Coś się zmieniło

Część oprogramowania ewidentnie stała się wykrywalna. Lipiec to można powiedzieć przełom w temacie banów. W sumie od tamtego miesiąca Valve zbanowało ponad 140 tysięcy graczy. Oczywiście, że jest to tylko kropla w morzu potrzeb, ale przynajmniej deweloperzy i zespół odpowiedzialny za antycheata coś robi.

Jak pisze Gabe Follower, zliczone wszystkie statyki pokazują ponad 140 tysięcy banów od lipca. To na pewno zadowalający wynik pozwalający sądzić, że wszystko to idzie w dobrą stronę. Cheaterów jest mniej, to nie ulega wątpliwości. Pytanie tylko, czy w dłuższej perspektywie znowu nie wróci wszystko to “normy”.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Counter Strike