w

Która strona wygrywa najwięcej meczów na najpopularniejszych mapach w CSGO? Nie jest to takie oczywiste

Valve

Ponad 350 tysięcy przeanalizowanych gier i ciekawe wyniki. Ta strona wygrywa najwięcej spotkań.


Gracze Counter Strike: Global Offensive często twierdzą, że dana mapa jest idealna pod granie CT lub T. Chociaż często może zależeć to od własnych preferencji, to warto sprawdzić statystyki.

Te pokazują, że często mogą mieć rację. Tak jest na przykład w przypadku mapy Overpass, która faktycznie mocno faworyzuje stronę broniącą. Jak to wygląda na innych mapach?

Mapa T, czy CT?

Valve przy tworzeniu nowej mapy zazwyczaj stara się ją odpowiednio zbalansować, aby dać równe szanse obu stronom na zajęcie lub obronienie site’a. Niektórzy uważają nawet, że jest to jeden z największych plusów tej gry. Jednak nie do końca jest tak kolorowo. Chociaż większość map posiada naprawdę dobry balans, to niektóre odbiegają od normy, jak na przykład wspomniany wcześniej Overpass.

Teraz opublikowano wyniki badań zebranych z ponad 350 tysięcy gier na przeróżnych mapach. Na celownik wzięto 7 najpopularniejszych i okazuje się, że najgorzej wypada Nuke:

Jak twierdzi autor, czyli Redditor o nicku scopegg, pod uwagę wzięto mecze turniejowe oraz FACEIT. Pominięto natomiast te rozgrywane przez profesjonalnych graczy. Jak więc można zauważyć, wpływu stron nie odczują fani Inferno czy też Dust.

Na pozostałych mapach najlepiej ma się strona broniąca i to na niej można liczyć na dodatkowe wygrane rundy. Warto pamiętać jednak, że kluczowe wciąż są umiejętności, szczególnie w grach na niskim poziomie.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Counter Strike