w

Na Mirage’u w CSGO jest błąd, który kosztował życie progracza podczas turnieju

W CS:GO od wielu lat istnieje pewien błąd, który uwidacznia się także na profesjonalnej scenie.


Counter-Strike: Global Offensive jest tytułem, w którym toczą się profesjonalne rozgrywki i turnieje. Zawodnicy walczą przede wszystkim o pieniądze, zatem wręcz oczywisty jest fakt, że gra powinna być pozbawiona większych błędów, które mogłyby w jakikolwiek sposób uniemożliwić normalną rozgrywkę. Istnieje jednak pewien glitch, który uwydatnił się podczas ostatniego spotkania Na`Vi z Heroic. O co chodzi?

Valve powinno zająć się tym błędem już parę lat temu

Mirage jest stosunkowo starą mapą, która istnieje w Global Offensive niemalże od momentu jego powstania. Mimo to na mapie istnieją pewne błędy, które do teraz nie zostały wyeliminowane przez deweloperów. Nie byłoby to aż tak znaczącym problemem, gdyby nie fakt, że bugi te realnie wpływają na rozgrywkę i ma to miejsce także na profesjonalnym poziomie.

Mowa tutaj o glitchu, który pozwala wyeliminować gracza z CT na BS-ie, jednocześnie będąc na schodach. W ten sposób gracz nie może zobaczyć likwidującego go przeciwnika, co jest niesprawiedliwe. Poniżej można przyjrzeć się całemu problemowi na podstawie s1mple, eliminującego stavna.

Deweloperzy powinni wreszcie uporać się z tym problemem i raz na zawsze go zażegnać. Z racji, że ten występuje już wiele lat, możliwe, że Valve postanowi odświeżyć wreszcie całego Mirage’a.