w

Niezwykle rzadki nóż w CSGO może stać się najdroższym w historii. Koszt może zaskoczyć

Karambit Case Hardened został sprzedany w 2016 roku za 100 tysięcy dolarów. Teraz jest warty kilkukrotnie więcej.


W 2016 roku fabrycznie nowy Karambit Case Hardened o Pattern Index 387 został sprzedany za około 100 tysięcy dolarów, czyli ok. 380 tysięcy złotych. Obecnie może to być jednak najdroższa skórka w historii Counter-Strike’a: Global Offensive. Znawcy wyceniają ten przedmiot na kilkukrotnie droższy, niż został sprzedany w przeszłości.

Ile obecnie może być warty Karambit Case Hardened?

Część skinów osiągała już absurdalne wartości, jak chociażby M4A4 Howl, który posiadał rzadkie naklejki iBUYPOWER z Katowic 2014. Wtedy został sprzedany za rekordową sumę 100 tysięcy dolarów, a obecnie można go nabyć za 130 tysięcy dolarów.

Znany kolekcjoner skórek ohnePixel, opublikował 29 lipca krótki film na YouTube, w którym zaprezentował niezwykle rzadkiego Karambita. Podobnie on, jak i wielu innych znawców wycenia go na… 800 tysięcy dolarów, czyli nieco ponad 3 miliony złotych.

Gdyby rzeczywiście chciał go sprzedać, gdyby wystawił go na sprzedaż w Chinach i tak dalej, myślę, że w dzisiejszych czasach byłoby to warte i nawet nie żartuję, rozmawiałem ze znajomymi kolekcjonerami, sprzedałby się za 800 000 dolarów – mówi ohnePixel.

Karambit jest niezwykły przede wszystkim ze względu na swój wzór 387, który niemalże całkowicie pokrywa całą stronę noża na niebiesko. Dzięki temu bardziej się wyróżnia, ponieważ im kosa ta jest bardziej niebieska, tym zdecydowanie cenniejsza.