w

Od tej aktualizacji CSGO jedna ze stron wygrywa na wszystkich mapach. Bezlitosne statystyki

We wrześniu ubiegłego roku do CS:GO wprowadzono ważną aktualizację, która w znacznym stopniu pogłębiła problem nierówności stron.


Wiele gier sieciowych stawia na ciągłą rotację balansu. Valve poszło kompletnie inną drogą. Zmiany broni praktycznie w tym momencie nie istnieją. Raz na jakiś czas deweloperzy jednak coś zmienią i tak było we wrześniu 2021.

Wydana wtedy aktualizacja zmieniła mechanikę granatów, osłabiła Deagle, zmieniono Dust 2, ale i także zbuffowano M4A1-S i zwiększono obrażenia zadawane przez tę broń po stronie CT. Jak pokazują statystyki, miało to naprawdę duży wpływ na balans.

CT ma teraz przewagę na wszystkich mapach

Jak pokazuje serwis “pley”, obecnie CT ma ogromną przewagę, jeżeli chodzi o każdą mapę. Przed wrześniową aktualizacją wyglądało to bardziej wyrównanie.

1 stycznia 2021 – 22 września 2021:

I dla porównania 22 września 2021 – styczeń 2022:

Valve musi to widzieć i badać, czy ma to jakiś negatywny wpływ na rozgrywkę. Nie wiadomo, czy deweloperzy cokolwiek z tym zrobią, ale gracze ewidentnie zaczynają na to zwracać uwagę. Powstaje coraz więcej tematów odnośnie balansu i potrzeby wyrównania szans.