w

Ogromny przełom w CSGO. Valve zaczęło banować za boosting, automatycznie wykrywając takie konta

Wygląda na to, że w CS:GO coś się ruszyło. Faktycznie, ostatnie aktualizacje nie były prostymi “poprawkami bezpieczeństwa i optymalizacji”.


W nocy z soboty na niedzielę z kilku źródłach zaczęły spływać informacje ze zrzutami ekranu pokazującymi otrzymane blokady w związku z boostowaniem kont. Wszystko to wygląda tak, jakby Valve włączyło system wykrywający podejrzane aktywności na kontach i zaczęło je blokować.

Nie wiadomo, jaka jest skala tych banów, ale można się domyślać, że dzisiaj wiele osób zajmujących się boostowaniem otrzymało permanentne blokady.

Bany za boosting w CS:GO

Valve zupełnie tego nie komunikuje, więc wszystkie informacje na ten temat pochodzą prosto od samych graczy. W świecie CS:GO jest cała masa stron oferujących usługi boostowania, czyli wbijania wyższych dywizji, niż w rzeczywistości powinien mieć dany gracz.

Dzisiaj wiele osób nie mogło się zalogować na swoje konta. Oczywiście pierwsze, co w takiej sytuacji się robi to pisze do działu wsparcia. Tak też zrobił jeden z graczy, pisząc, że nie może się dostać do CS:GO.

“Wszedłem by się zalogować , chciałem zagrać w Asseto Corsa i moje konto zostało wyłączone. Dlaczego?”

Na to pojawiła się odpowiedź Steama, której gracz się nie spodziewał.

“Konto, o których piszesz zostało zidentyfikowane jako mające fałszywie zwiększone grupy umiejętności za sprawą matchmakingu. Nie wspieramy boostowania grup umiejętności, ani poziomów, w efekcie czego konto zostało permanentnie zbanowane i nie będzie włączone w przyszłości.”

Dalej czytamy, że wymienianie się kontami, sprzedawanie, kupowanie narusza regulamin Steam i może zostać zablokowane. Ostatnio rzeczywiście wskazywaliśmy, że Valve może kombinować coś więcej, właśnie przez te małe, podejrzane opisy aktualizacji z “poprawą bezpieczeństwa”. Być może chodziło właśnie o to.