w

Po raz pierwszy w historii CSGO zalicza spadki graczy przez tyle miesięcy. To już pół roku

Po raz pierwszy CS:GO zalicza spadek graczy tyle miesięcy z rzędu.


Temat spadków graczy zawsze budzi wiele emocji. Warto jednak zauważyć dwie rzeczy. Obecnie trwają wakacje, w wielu krajach jest okres urlopowy – Epic niedawno wróciło z urlopów, Riot właśnie w tym momencie jest “zamknięty” i wszyscy pracownicy są na urlopach. Supercell (od Brawl Stars) również w sierpniu zrobił sobie wolne.

Podobnie jest z graczami. Masa ludzi wyjeżdża albo po prostu nie rusza komputera przez wzgląd na dobrą pogodę i możliwość wyjścia na dwór. Czy jednak to w całości tłumaczy ten niechlubny rekord, jaki właśnie padł w CS:GO?

CS:GO z najdłuższymi spadkami w historii

Spadki ilości graczy w CS:GO nie zaczęły się okresie wakacyjnym, a jeszcze w lutym 2021. Oznacza to tyle, że przez 6 miesięcy ilość graczy spadała. Faktycznie, spadek marcowy jest raczej symboliczny, ale jednak.

Do tej pory najdłuższy spadek miał miejsce w 2017 roku, wtedy CS:GO notował ujemną liczbę graczy przez 4 miesiące. Rekord został więc przebity.

Oczywiście można tutaj mówić o wakacjach i pogodzie, ale zdecydowanie nie można zapominać o realnych problemach, jakie obecnie ma CS:GO. Mnóstwo osób narzeka w tym momencie na chociażby cheaterów, którzy są w stanie nie tylko strzelać same heashoty, ale także chociażby zawieszać serwery.