w

Pytanie z CSGO pojawiło się na sprawdzianie z matematyki w jednej ze szkół w Wietnamie

Gry coraz częściej wykorzystywane są przez nauczycieli do tego, by bardziej zaangażować uczniów, a to jest doskonały przykład.


W momencie największej popularności Among Us, wielu nauczycieli wykorzystywało stworzony przez InnerSloth świat do prowadzenia różnych prezentacji. Były też całe testy ułożone podobnie, jak misje w Among Us. W pewnym momencie powstawały także specjalne szablony dla nauczycieli, którzy chcieliby przeprowadzać w ten sposób kartkówki, czy sprawdziany.

Teraz gracze dają znać, że w Wietnamie na sprawdzianie pojawiło się pytanie wprost nawiązujące do CS:GO. Nie jest to może skala Among Us, nie ma tutaj pełnych prezentacji etc. Ale i tak to na pewno miły gest w stronę wszystkich grających.

CS:GO w szkole

Takie sytuacje są naprawdę rzadkie, ale jak potwierdza przypadek użytkownika Reddita o nicku “workerq1”, jednak się zdarzają. Wszystko to jest w naturalnie w obcym języku, ale pojawiło się już tłumaczenie. Dzięki temu wiadomo, że rzeczywiście to bezpośrednie nawiązanie do produkcji Valve.

Pytanie: Gracz trzyma Desert Eagle i staje twarzą w twarz z wrogiem. Każdy wystrzelony przez niego strzał ma 50% szans na trafienie przeciwnika. Jeśli strzał jest celny, istnieje również 20% szansa na trafienie w głowę, które natychmiast zlikwiduje cel, w przeciwnym razie potrzeba 3 strzałów, aby powalić wroga. Jakie jest prawdopodobieństwo, że gracz zlikwiduje wroga w 7 strzałach?

Trudno wyobrazić sobie podobne pytanie w Polsce, ale być może kiedyś to się zmieni. Z pewnością jest to ciekawy sposób na dotarcie do uczniów. Jak widać, nawet jedno takie pytanie pozytywnie nastawia uczniów i sprawia, że łatwiej im zrozumieć, o co dokładnie chodzi.

Niestety nie wiadomo o tej sytuacji nic więcej, czyli w jakim wieku byli uczniowie, co to dokładnie za sprawdzian etc. W Polsce powstaje coraz więcej klas esportowych i choć słychać o nich bardzo niewiele, to wydaje się, że właśnie tam mogą mieć miejsce podobne sytuacje. Nikt jednak się tym jeszcze nie pochwalił.