w

S1mple może zostać permanentnie zbanowany w CSGO? Zalogował się na konto z VAC banem

S1mple to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy gracz CS:GO.


Bany popularnych graczy to żadna nowość dla CS:GO. Większość zawieszeń youtuberów, streamerów, czy profesjonalnych graczy było wynikiem błędu po stronie Valve. Tymczasem internet obiegła informacja o tym, że bana może dostać sam S1mple.

Wiadomości o tym bazują jedynie na wpisie profesjonalnego gracza w mediach społecznościowych. Ten wspomniał, że zalogował się na konto z VAC banem.

S1mple na koncie z VAC banem

Sasha na swoim Twitterze wspomniał, że poprosił kumpla o losowe konto z silverem, by pograć z nim kilka meczów. Kumpel najwidoczniej niezbyt się orientował w tym, jakie konto daje profesjonalnemu graczowi.

W efekcie S1mple zalogował się na konto posiadające blokadę VAC. Śmiechem, żartem napisał na Twitterze, że ma nadzieję, iż nie zostanie zbanowany. Jakie są na to szanse? Raczej małe. Valve nie wykrywa tego typu aktywności zbyt sprawnie, a w tym przypadku byłoby to niesamowitą kontrowersją.

W historii nawet mówiło się o tym, że Valve wiedziało o przewinieniach tych najpopularniejszych profesjonalnych graczy, a mimo to je ukrywano. Pisaliśmy o tym między innymi 4 miesiące temu. Informacje o tym, że gracz musi się liczyć z permanentną blokadą wydają się być w tej sytuacji przesadzone.